MENÜÜ
UUDISED

Uut moodi Saaremaa Kaubamaja avas uksed

22.03.2023

Täna, pärast 100 päeva kestnud põhjalikke uuendustöid, avas Saaremaa Kaubamaja taas oma uksed.

Saaremaa Kaubamaja rajati 1968. aastal, olles tolle aja kohta Kingissepa rajoonikeskuse uhkeim ja esinduslikum avalik hoone ning suurim kaubanduskeskus (tänase päeva mõistes) tööstuskaupade müügiks. 2007. aastal läbis kaubamaja uuenduskuuri ja esmase laienduse, kuid ka sel korral ei planeeritud majja pinda toidu- ja esmatarbekaupluse jaoks. 20 aastat on Saaremaa Tarbijate Ühistu Kuressaare kesklinna toidupoodi pidanud Kaubamajast üle tänava asuval üüripinnal. 2022. aasta lõpus lõppeva üürilepingu tähtaja pikendamise otsustuse hetkel oldi valiku ees – kas jätkata Rae Konsumiga üüripinnal või kolida ka toidu- ja esmatarbekaupade osa Saaremaa Kaubamajja.

Vajadusest tekkiski mõte välja arendada seni veel Coopi ketimärkidest puuduv nn kesklinna kaubanduskeskuse (kaubamaja) kontseptsioon, kus samas hoones, meil siis 2. korrusel asuksid Naiste-, Meeste-, Laste-, Kodu- ja Ilumaailmad ja 1. korrusel Toidumaailm ning pinnad meie partnerite poolt osutatavatele teenustele (pangad, apteek, telekommunikatsioon jne.). Ideest sündis projekt. Projektist tegevuskava. Kuna tegemist on muinsuskaitsealal asetseva hoonega, siis hoone 800 m2 suuruse juurdeehituse kavandamisel arvestasime Kuressaare kesklinna sobivate viimistlus- ja kattematerjalidega, mis veelgi  ilmestaksid ja tooksid esile renoveeritava kaubamaja sobivust miljööväärtuslikus Kuressaare kesklinnas.

Saaremaa Kubamaja Toidumaailmas on ka palju põnevaid uusi lahendusi, nt pagariosakonnas võtab kliente vastu värske leivaküpsetamise hõng, kus Muhu Leiva pagarid küpsetavad värske leiva kaupluses valmis kohapeal; uudse lahendusega hinnakommunikatsioon, mis arvestab nii Coopi kui ka Saaremaa Kaubamaja brändikommunikatsiooni; kaasaegne, kuid põhjamaiselt lihtne ostukeskkond ning palju muud värsket ja põnevat.

2. korruse uuendustööd planeeriti 2023. aasta esimestele kuudele, et juba märtsis avada oluliselt avaramad ja täielikult uue ilme saanud Ilu-, Naiste-, Meeste-, Laste- ja Kodumaailmad.

Saaremaa Kaubamaja puhul on tegemist energiasäästliku hoonega, kuhu juba varasemalt on paigaldatud 2 päikesejaama. Seoses külmutusseadmete paigaldamisega hoonesse kasutame edaspidi tekkinud jääksoojust ära hoone kütmiseks, mis tervikuna võimaldab veelgi vähendada hoone ülalpidamiskulusid, samuti on hoone kõigil korrustel  kasutuses vaid LED valgustid.

Tere tulemast uude, kaasaegsesse, valgusküllasesse ning kevadiselt värvikirevasse Saaremaa Kaubamajja!

Fotod: Maanus Masing, Saarte Hääl. Aitäh!
KÕIK UUDISED