MENÜÜ
UUDISED

Pandipakendi tagastamine pole kunagi varem nii lihtne olnud!

30.03.2023

Port Arturi Coopil nüüd kiire tänapäevane kalla-tüüpi taaraautomaat

Pärnu Port Arturi kaubanduskeskuse juurde paigaldatud taaraautomaat on ainulaadne kalla-tehnoloogia poolest, mis võimaldab erinevat tüüpi pakendi korraga otse kotist masinasse kallata.

Kalla-masinaid, mis võimaldavad kasutajal erinevat tüüpi taara otse masinasse kallata, on Eestis ka varem nähtud, aga olemasolev lahendus erineb sarnastest selle poolest, et sinna võib korraga kallata ka klaaspakendeid.

“Kuna klaas moodustab arvestatava osa pakendite kogumahust, siis sellist funktsionaalsust hinnatakse väga kõrgelt. Täiesti tavapärane on, et kalla automaadiga kogutakse üle 10 000 pakendi päevas, mis on sageli ühe väikekaupluse kuuga kogutud pakendite kogumahuks”, tõdes taaraautomaadi paigaldanud ettevõtte RVM Systems Eesti OÜ tegevjuht Tarmo Koreinik.

Pärnu maakonnas kogutakse Eesti Pandipakendi statistikale tuginedes ligikaudu 23 miljonit pakendit aastas. Suvisel ajal liiguvad pakendid koos inimestega Pärnusse ja siis on tagastatavate pakendite hulk tavapärasest isegi kuni 3 korda suurem. Pärnakad on tublid pandipakendite tagastajad, keskmiselt elaniku kohta 267 pakendit aastas ja nüüd on neile selleks loodud veel üks täiendav ja tänapäevasem lahendus.

RVM Systems tunnustab koostöö osas nii Port Arturi keskust kui ka Saaremaa Tarbijate Ühistu (Coop) Konsumi kauplust, kellega neil on lisaks Pärnu Port Arturile koostööleping ka teistes asukohtades üle Eesti. “Otsus uus tehnoloogia Port Arturi ja Coopi juurde paigaldada tuli lihtsalt – sellele aitasid kaasa nii partnerite soov, koostöövalmidus kui ka logistiliselt sobiv asukoht”, lisas Koreinik.

Port Artur on Pärnu linna südames asuv kohalike poolt kõrgelt hinnatud kaubanduskeskus, kus asub ka Eesti vanim ja ka ühtlasi suurim jaekaubanduskett Coop.

RVM Systems on pika kogemusega ringmajandust toetavate tehnoloogialahenduste arendaja ja tootja ning vastutab täna 165 taaraautomaadi eest üle Eesti. Ettevõtte arendusmeeskonnad asuvad Eestis ja Skandinaavias, kõik seadmed toodetakse Tartu tehases ja tooteportfell pakub sobivaid pakendikogumise lahendusi igale kaupmehele.

KÕIK UUDISED