MENÜÜ
UUDISED

Malevasuvi sai taas alguse

21.07.2020

Alates 20. juulist on taas paljudes Coopi kauplustes toimetamas Saaremaa Öpilasmaleva noored. Kui 2017. aasta suvel oli meil vaid ühes kaupluses 4 malevlast, siis sel suvel anname tööd juba 15 malevlasele kaheksas Coop-i kaupluses. Huvitav fakt on seegi, et sel aastal on malevlaste hulgas lausa 9 noormeest.

Oleme aastaid toetanud erinevaid noorte tegevusi, sealjuures pakkunud ka ise noortele võimalusi meie kauplustes võibolla noore jaoks lausa esimese töökogemuse omandamist. Aasta-aastalt on meil malevlaste arv kasvanud ning tunneme rõõmu selle üle, et noored tahavad meie juurde tööle tulla. Eks annab selle kohta kinnitust ka see, et mõni malevlane toimetab meie kauplustes juba kolmandat aastat järjest. Pealegi on ühest esimese aasta malevlasest tänaseks sirgunud juba meie alaline töötaja ja loodame väga, et neid tuleb tulevikus veelgi.

Malevlaste igapäevased tööülesanded on kauba väljapanemine, riiulite korrastamine, realiseerimisaegade jälgimine, kauba ettevalmistamine müügiks jne. Malevlased teevad kõiki töid, mis „päris“ müüjadki, kui nad selleks ise huvi välja näitavad ja seadusandlusest tulenevalt lubatud on. Meil on malevlasi, kes küpsetavad kaupluses pitsat. Kõik malevlased on läbinud esmase tööohutuskoolituse ning omavad kehtivat tervisetõendit. Samuti on noortele tutvustatud kaupluse sisekorraeeskirju ning tutvustatud teenindajate kutse-eetikat. Igas kaupluses on määratud töötaja, kes malevlasi igapäevaselt juhendab ning meie abiliste heaolu eest seisab.

Noorte esimesed töökogemused ja sellest saadud emotsioonid on väga olulised tulevikuplaanide tegemisel. Oleme väga tänulikud ja tunneme head meelt, et noored tunnevad huvi müügitöö ja kaubanduse vastu ning soovivad meile taas tagasi tööle tulla.

KÕIK UUDISED