MENÜÜ
UUDISED

Coopi kaupluste kassadest saab hakata sularaha välja võtma

29.05.2018

Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti hakkab alates 29. maist pakkuma oma kaupluste kassadest sularaha väljamakse teenust. Sularaha saab välja võtta ligi 120 Coopi kauplustest ning suve lõpuks kõigist Coopi 350 kauplusest üle Eesti.

Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand märkis, et sularaha väljamakse teenus loodi lähtuvalt Coopi missioonist: hoida elu igas Eestimaa nurgas. „Suuremad pangad on viimastel aastatel oma sularahaautomaatide arvu väiksemates asulates pidevalt vähendanud, kuigi teame, et sularaha on eriti just suurlinnadest väljaspool hädavajalik. Nii leidsimegi võimaluse ehitada üle-eestiline sularahavõrgustik üles täiesti uuel moel, kasutades selleks Coopi kauplusi,” lisas Vihand.

Vihand tõi esile, et antud projekt on hea näide, kuidas tarbijate ühistud on võtnud aktiivse rolli kohaliku elu edasiviijana: ajal, kui mitmed asutused ja ettevõtted sulgevad väiksemates asulates oma esindusi, muutub ühistute roll kohaliku elu edendajana järjest olulisemaks.

Teenuse tehniline lahendus on välja töötatud koostöös MasterCardiga, mis on käivitanud sarnaseid jaekaubandusettevõtetega koostöös toimivaid sularaha väljamakse teenuseid ka mujal maailmas.

Coop Panga ja Swedbanki klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid iga sularaha väljavõtmisele lisandub teenustasu.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink sõnas, et Coop Panga eristuvaks strateegiaks on pakkuda lihtsamaid pangateenuseid integreeritult jaekaubandusega. „Esimese sammuna hakkasime eelmise aasta sügisel pakkuma klientidele võimalust avada kaupluses pangakonto ja vormistada pangakaart. Täna saab seda teha juba 16 kontoris ja 28 pangapunktis, mis asuvad üle Eesti. Sularaha väljavõtmise võimaldamine on järgmine loogiline samm meie strateegia elluviimisel,“ lausus Rink.

Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets ütles, et kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. „Seda on näidanud kõnekalt ka meie kaks aastat tagasi käivitatud algatus, kus koostöös kohalike omavalitsuste ning jaekaubandusettevõtetega hakkasime oma klientidele neljakümnes poes üle Eesti pakkuma igapäevast teenustasuta sularaha väljavõttu. Kuna väikeses mahus on see teenus hästi vastu võetud, töötasime koos Coopiga välja lahenduse, kuidas viia sularahateenus kõigi inimesteni üle Eesti,“ märkis Raagmets.

Kaupluse kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Alates 29. maist saab sularaha välja võtta Coopi kuuluva 8 tarbijaühistu kauplustes. Nendeks on Harju Tarbijate Ühistu, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Kilingi-Nõmme Majandusühistu, Saaremaa Tarbijate Ühistu, Abja Tarbijate Ühistu, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Hiiumaa Tarbijate Ühistu ning Rapla Tarbijate Ühistu. Sularaha väljastavad kauplused on märgistatud spetsiaalsete Coop Sula kleebistega ning nende nimekiri on avaldatud Coop Eesti kodulehel. Ülejäänud Coopi kauplused hakkavad sularaha väljamakseid pakkuma hiljemalt suve lõpuks.

Allikas: Äripäev,  Kaubandus.ee
KÕIK UUDISED