MENÜÜ
UUDISED

Coop Saaremaa Malefestival

24.05.2022
Juuni alguspäevil on Meri Hotellis toimumas Saaremaa Malefestival, kus malelaua taha on istumas tuntud suurmeistrid.
Peakorraldaja Urmas Randma kirjutab:
“2.-5. juunil toimub Kuressaares juba kolmandat korda malepidu, mis kannab peasponsori Coopi nime. Aitäh, Coop!
Olen alates 2000. aastast korraldanud Pühajärve Puhkekodus kiirmaleturniire, mis saanud väga populaarseks kogu malemaailmas. Olen tuttavaks saanud malemaailma “koorekihiga”. See on väheke kui vaese Saaremaa karjapoisi lugu, kes karjamaa väravast saanud “jala malemaailma ukse vahele”…
Pikka aega kandsin endas mõtet korraldada ka kallil kodusaarel üks vahva maleüritus, mille kaudu tutvustada maailma kaunimat paika muule maailmale. 2020.-2021. aastatel toimusid esimesed festivalid “kõige kiuste” ehk raskevõitu COVIDi ajal. Turniirid õnnestusid sedavõrd kenasti, et peatselt saabuvale festivalile on registreerunud 24.05 seisuga välismaalasi rohkem kui eestlasi ehk 56 välismaalast 11 riigist ja 48 eestimaalast. See on kompliment kogu Saaremaale!
Mängulaudade taha on istumas (24.05 seisuga) 22 suurmeistrit ja 9 rahvusvahelist meistrit males, kaasa on löömas kogu eesti maleparemik. Järgnevatel päevadel tutvustan juba kuulsamaid mängijaid.
Aitäh, Coop! Festivali üheks edu aluseks on arvestatav eelarve, sest “etiketi” järgi on suurmeistrite küllakutsumisel (kaasamängimisel) omad reeglid ehk kõik nende kulutused+stardirahad tuleb tasuda. Ehk siis, mida suurem on festivali eelarve, seda rohkem on võimalik kutsuda kuulsaid väliskülalisi. Seekord olen lubanud korraldaja kulul kutsuda KÕIK kangelasliku Ukraina mängijad, kel see on võimalik. Nii on mängima tulemas neidude maailmameister suurmeister Juliia OSMAK ja paljud noored mängijad, kuulsad mehed on kahjuks kõik relva kandmas.
Loodan südamest, et meie koostöö Coopiga on pikaajaline ja läbi õnnestunud malefestivali saab nii kodumaist kui ka rahvusvahelist tuntust.
Annan parima,
Urmas Randma”
KÕIK UUDISED