MENÜÜ
UUDISED

Coop Saaremaa 100% kohalik ettevõte

20.04.2021

Kas sina tead, kuidas siis ikkagi on Coop 100% eestimaine ettevõte, kuigi Coopi kaupluseid on kõikjal üle maailma?

Sarnaselt Eestis tegutsevatele tarbijate ühistutele toimetavad Coopi nime all iseseisvad tarbijate ühistud teisteski Euroopa riikides. Vaatamata sellele, et Coop Eesti kuulub eestlastele, Coop Taani taanlastele ja näiteks Coop Itaalia itaallastele, ühendab kõigi riikide tarbijate ühistuid tõsiasi, et need kuuluvad mõne üksiku ärimehe asemel tarbijatele endile. See on ka üks kõige olulisemaid põhjuseid, miks on erinevate riikide tarbijate ühistud võtnud kasutusele ülemaailmse kaubamärgi 𝗖𝗼𝗼𝗽. Coop tuleb inglisekeelsest sõnast 𝘊𝘰𝘰𝘱𝘦𝘳𝘢𝘵𝘪𝘷𝘦, mis tähendab ühistut.
Nimi Coop hääldatakse [koop] nii nagu 𝘤𝘰𝘰𝘱𝘦𝘳𝘢𝘵𝘪𝘷𝘦 või kooperatiiv.

Coop Eesti kuulub 100% Eesti tarbijatele. Piirkondlikel tarbijate ühistutel on kokku ligi 330 kauplust kõikjal üle Eesti. Selle nime all toimetab 19 piirkondlikku tarbijate ühistut ja keskühistu. Ühistukaubanduse eestvedajana Eestis erineb Coop erakaupmeestest selle poolest, et kasum ei ole mitte eesmärk omaette, vaid vahend selleks, et hoida ja arendada elu Eestimaa erinevates piirkondades.

Coop Saaremaa nime all tegutseb Saaremaa tarbijate ühistu, mis on omakorda 100% saaremaine ettevõte ning kes on tööandjaks 340 kohalikule inimesele.

Coop Saaremaa 💙 elu Saaremaal!

 

KÕIK UUDISED