MENÜÜ

Teated

 

21.06.2019

Austatud Saaremaa Tarbijate Ühistu liige,

Saaremaa Tarbijate Ühistu volinikud kinnitasid 14.06.2019 toimunud koosolekul Ühistu 2018. aasta majandusaasta aruande. Kindlasti huvitab Sind kui ühistu liiget informatsioon ettevõtte majandustulemustest ja tegevustest, aga ka Ühistu liikmetele pakutavatest võimalustest – soodustustest ning nende kasutusest.

2018. aasta oli ühistule hea aasta – kaupluste brutokäive ületas 53 miljoni  euro piiri. Toidu- ja esmatarbekaupade müük kasvas, tööstus- ja tarbekaupade müük vähenes. Meie kauplustest tehti aastas kokku natuke alla 5 miljonit ostu, seega külastas iga päev meie kauplusi üle kolmeteist tuhande inimese. Seda oli siiski 1,2% vähem kui varasemal aastal. Ostjate keskmise ostukorvi suurus kasvas aastaga 4,8% 11 euroni ostult. Ettevõte lõpetas majandusaasta kasumiga, mis oli samas suurusjärgus varasemalt teenitud kasumiga. 24 kauplusest 6 kauplust töötasid kahjumlikult ehk nende tegevustulu ei katnud kaupluse otsekulusid. Üürituludena teenisime möödunud aastal üle 700 000 € (kasv 16,4%) ja muude tuludena 78 446 eurot. Müügitulu toidu tootmiselt meie tootmistsehhis teenisime aastaga 77 843 €. Aastavahetusest alustas tootmistsehh tööd iseseisva äriüksusena Saaremaa Tarbijate Ühistu kontsernis STÜ Tootmise OÜ nime all.

Volinike koosolek otsustas jätta 2018 kasumi jaotamata suunates selle lähiaastate investeeringute katteks. Omavahendite arvelt investeerisime üle 2 miljoni euro. Valmis uus Liiva Konsumi hoone koos avara parkimisalaga. Nüüdseks kannavad kõik meie kauplused Coop kaubamärki. Seoses kaubamärgi vahetamisega uuendasime paljude kaupluste fassaade, mis nüüd kannavad kaupluse paiknemise kihelkonna rahvariide või piirkonda iseloomustavate tegevuste kujundust. Kõigis Konsumites oleme kasutusele võtnud nuti- ehk iseteeninduskassad, mida täna kasutab juba kolmandik oma ostude eest tasumiseks.

Taandatuna täistööajale töötas ettevõttes 353 töötajat. Töötasudena maksime välja ligi 3,8 miljonit eurot ja tööjõukuludelt arvestatud makse tasusime riigile summas 1,3 miljonit eurot. Töötajate keskmine palk 2018. aastal oli ligi 800 € kuus.

Oleme jätkuvalt Harju, Järva ja Tartu Tarbijate ühistute järel käibelt ja kaupluste arvult neljas ühistu Eestis.

Tänase kasvava tarbimise juures on ühistul jätkuvalt kasvuruumi, kuid lisanduv konkurents Lidl ja Comarket toidukaupluste näol Kuressaares nõuab meilt üha suuremat pingutust, paremat teenindust ning survestab hindu. Lähiaastad nõuavad jätkuvat pingsat tööd meie positsioonide hoidmisel maakonnas.

01.01.2019 seisuga oli Saaremaa Tarbijate Ühistul 601 liiget. Eelmisel aastal sooritati Ühistu liikmete poolt 3% kõigist meie kauplustes tehtud ostudest. Ühistu liikmete ostud moodustasid 4% kogukäibest.

Mida Ühistu on pakkunud Teile, oma liikmetele?

Täna arvestame ühistu liikmele täiendavaid, vaid ühistu liikmele ette nähtud neljakordseid boonus-punkte. Nii maksime eelmisel aastal Ühistu liikmetele täiendava ostusoodustustena välja 98 192 eurot – ikka selle alusel, kui palju keegi ostis!

Lisaks kehtib liikmele soodustus 4 senti igalt ostetud kütuseliitrilt ASi Saare Kütus tanklates, kust meie liikmed ostsid eelmise aasta teisel poolaastal ligi 23 000 liitri kütust.

Lisaks toimusid liikmetele ostupäevad Kaubamajas ja Rehemäel.

Ühistu liige nagu iga teinegi Coop kliendikaardi kasutaja kogub oma ostudelt punkte Coop suures autoloosis osalemiseks.

Ühistu üheks põhikirjaliseks tegevuseks on oma liikmetele erinevate teenuste ja koos tegemise võimaluste pakkumine. Peagi avaneb kõigil tänastel Ühistu liikmetel ühe sellise võimalusena soovi korral osaluse omandamine STÜ poolt loodavas uues äriühingus. Asutatava aktsiaseltsi tegevusaladeks on investeerimine väärtpaberitesse, sealhulgas Ühistute kaasomandis oleva Coop Panga kasvu, aga ka teistesse ühistu arendusprojektidesse.

Hea ühistu liige – huvi korral ühistuga koos investeerimiseks anna oma soovist teada elektronposti aadressile liina.pohla@saaremaa.coop.ee hiljemalt 1. augustiks 2019. Huvi üles näidanud – registreerinud liikmetele jagame jooksvalt täiendavat informatsiooni tekkivate võimaluste ja tingimuste kohta.

Kokkuvõtlikult – maapiirkonnas on meie kauplused kujunenud teenuskeskusteks, kus lisaks toidu- ja esmatarbekaupade ostmisele saab inimene avada pangakonto, võtta välja sularaha või hoopis teenitu oma pangakontole sisse maksta, osta ajalehti-ajakirju ning vajalikku postikaupa, lugeda teadete tahvlilt piirkonna tähtsamaid teateid ning saada esmast infot nii ühistu kui ka Coopi tegemiste, sooduspakkumiste kohta. Suuremates keskustes on meie kaupluse räästa all nii paki- kui sularahaautomaat.

Toimetame teadmises, et kuni säilib kauplus maal, säilib ka elu maal.

Saaremaa Tarbijate Ühistu on jätkuvalt tegutsev ja arenev kaubandusettevõte Eesti suurima turuosaga Coop Eesti kontserni ettevõtete hulgas, kuhu kuulub üle 350 ühist kaubamärki kandvat kauplust üle Eesti, ühes 680 000 igapäevase Säästukaardi kasutaja ja ligi 48 000 klientomaniku, ühistu liikmega.

 

Tänan, et olete meiega!

Õnnitlen Teid saabuva Võidupüha puhul!

Soovin kaunist Jaaniaega ning tervist ja teotahet toimetamisteks!

 

Kalle Koov

Juhatuse esimees

Ühistu liige aastast 1982

Kuressaares 21. juunil 2019

 

 

30.05.2018

Austatud ühistu liige,

Saaremaa Tarbijate Ühistu volinike 24.11.2017 erakorralise koosoleku otsuse kohaselt kasutatakse liikmete aastamaksust laekunud summa Saaremaa Tarbijate Ühistu liikmele täiendavate ostusoodustuste võimaldamiseks meie koostööpartnerite juures.

Käesolevaga informeerime Teid, et Saaremaa Tarbijate Ühistu ja AS Saare Kütus on sõlminud koostöökokkuleppe, mille kohaselt Saare Kütus võimaldab Saaremaa Tarbijate Ühistu  liikmetele oma müügivõrgus bensiini ja diislikütuse tankimisel hinnasoodustust 4 (neli) senti kütuseliitrilt.

Hinnasoodustuse saamise eelduseks on Ühistu liikme poolt ostu sooritamise hetkel (enne ostu eest tasumist) Säästukaardi, Säästukaart Pluss või Coop pangakaardi registreerimine Saare Kütuse kassasüsteemis. Kaardi numbreid uuendatakse kassasüsteemis kord kuus hiljemalt 10ndaks kuupäevaks.
Ostusoodustuse summa kajastub ostutšekil.
Koostööpartneri juures tasutud summad ei lähe Coopi boonussüsteemi arvestusse.

Ostusoodustuste saab alates 01. juunist 2018 järgmistes AS Saare Kütus tanklatest ostetud bensiinile ja diiselkütusele: Aia tn tankla, Roonimäe tankla, Pihtla tee tankla, Roomassaare tankla ja Orissaare tankla.

Ostusoodustuse kasutamisega tekkivate küsimuste või probleemide korral palun võtta ühendust elektronposti aadressil info@saaremaa.coop.ee või telefonil 4538 475.

Lugupidamisega

Kalle Koov
Saaremaa Tarbijate Ühistu
juhatuse esimees