MENÜÜ
UUDISED

Väikese kogukonna suur võim

11.04.2019

Hellamaa küla elanikud on leidnud võlukepikese, mille abiga ära hoida oma kodukandi kaupluse sulgemine – tuleb lihtsalt hakata poest rohkem ostma.

COOP-i Hellamaa kaupluse juhataja Sille Rebane räägib, et kaupluse käive hakkas kasvama eelmisel kevadel pärast Liiva uue poe avamist ning see kestab ikka veel. Kõige rõõmustavam asja juures ongi see, et Liiva uus kauplus, millest kardeti viie kilomeetri kaugusel asuva Hellamaa poe väljasuretamist, äratas kummalisel kombel selle hoopiski uuele elule.

Üheks elavnemise põhjuseks on Rebase hinnangul asjaolu, et vanade inimeste surma järel tühjaks jäänud elamutel on nüüd uued omanikud, kes samuti osa oma ostusid Hellamaa poest teevad. Suvel satub poodi ka juhuslikke võõraid või ehitusmehi mõnelt lähedalasuvalt objektilt, samuti möödasõidul muhulasi saare teisest otsast. Ostude ja ostjate arv on kasvanud ja eks kaubadki ole kallimaks läinud, kuid kõige enam teeb Sille Rebasele heameelt kohalike inimeste lojaalsus oma kodukandi poekesele. “Teen tööd edasi just nende inimeste pärast, kes ütlevad, et on ikka tore, et see pood alles on ja peaks ta mitte ära kaduma,” kinnitab poejuhataja.

Loe rohkem: https://saartehaal.postimees.ee/6566562/hellamaa-kularahvas-aitab-ostudega-kauplust-sailitada

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

 

KÕIK UUDISED